Budapest XX. Kerületi
(30) 357-98-26 Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Telefonszáma
lajthazene[KUKAC]gmail[PONT]com Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Email címe
010503020607080910

Zeneiskola Videó Archívum

Bemutatkozó film (2000)Bemutatkozó film (2001)Alkotóműhely Shakespeare nyomában

Multimédiás előadások

Minősítési oklevél

Főoldal | Iskolánkról | Iskolánk története

Iskolánk története

A múlt század közepén alakult Budapesti Zeneiskola Szervezet 7. számú körzetéhez tartozott Csepel, Kispest, Soroksár és Pesterzsébet. A Szervezet megszűnése után a körzetek önállósultak, így alakult meg a XX. kerületi Állami Zeneiskola Máté János vezetésével, aki közel 30 évig – betegségéig volt megbecsült igazgatónk.
Kezdetben 12 tanári státusszal, 300-400 növendékkel működtünk zongora, hegedű, trombita, furulya, fuvola, klarinét, harmonika tanszakokon. Később évről évre bővült a tanszakok és ezzel a hangszertanulási lehetőségek köre: cselló, ütő, kürt, tuba, harsona, fagott, nagybőgő, szaxofon. Az utóbbi években cimbalom, citera, gitár csatlakozott a már meglévő hangszerekhez, valamint beindítottuk a magánének tanszakot is.
Zeneiskolánk 1992-ben felvette Lajtha László zeneszerző, néprajzkutató, zenepedagógus nevét. 1996-ban oktatásunk kibővült egyéb művészeti tárgyakkal, így a néptánc és a képzőművészet tanításával intézményünk művészeti iskolává vált. 2001 szeptemberében a tanévet a kerület egy felújított patinás épületében kezdhettük meg. Sajnos a helyhiány és finanszírozási gondok miatt a néptánc tagozatot meg kellett szüntetnünk.
A 2004/2005-ös tanévtől az alábbi tanszakok működnek intézményünkben:
Zongora, szintetizátor, hegedű, mélyhegedű cselló, furulya, fuvola, klarinét, szaxofon, trombita, tenorkürt, harsona, kürt, tuba, ütő, gitár, cimbalom, magánének, kamarazene, kórus, zenekar, improvizáció jazz-zongora, elméleti tárgyak, népi hangszerek: citera, furulya, népi ének. Képzőművészet: grafika, festészet, szobrászat, tűzzománc, textil-szak.
Szűkebb pátriánkban, kerületünkben állandó kapcsolatban állunk az általános iskolákkal, óvodákkal, a különböző intézményekkel, növendékeink is, tanáraink is rendszeresen szerepelnek a különböző rendezvényeken. Növendékeink fővárosi, országos és külföldi fellépésekkel gazdagították intézményünk hírnevét. Továbbra is minden erőnkkel azon fogunk munkálkodni – mint ahogyan eddig is tettük - hogy a hagyományokra épülve, mind szélesebb rétegekhez juttassuk el a zene szeretetét, emelve kerületünk szellemi - kulturális életét.

Székhelyünk és telephelyeink

Központi épületünk a XX. kerületi Ady Endre utca 98. szám alatt található. A szülői és tanulói igényeknek megfelelve a kerület általános iskoláiban úgynevezett kihelyezett tagozatokon, telephelyeken is tanítunk:

József Attila Általános Iskola: 1201 Budapest, Attila utca 25-27.
Lázár Vilmos Általános Iskola: 1202 Budapest, Lázár utca 20.
Nagy László Általános Iskola: 1203 Budapest, János utca 4.
Gyulai István Általános Iskola: 1202 Budapest, Mártírok útja 205.
Vörösmarty Mihály Református Általános Iskola 1201 Budapest, Vörösmarty utca 128.

2024. április
H K Sze Cs P Szo V

Támogatónk

A MusicMall hangszerek és hangszerkiegészítők webáruháza, iskolánk kiemelt partnere. Növendékeink számára kiemelt kedvezményeket biztosítanak, melyet egy egyszerű regisztráció után azonnal igénybe vehetnek. Kattints ide a regisztrációhoz:

A webáruház folyamatosan bővülő kínálatában minden megtalálható, ami a zenetanuláshoz szükséges. Forduljon bizalommal az áruház vevőszolgálatához az alábbi elérhetőségeken:
www.musicmall.hu
info@musicmall.hu
+36-30-823-88-72

Alapítványi támogatás

Máté János Zene- és Művészeti Alapítvány

Kérjük támogassa iskolánkat adója 1%-val.

Rendelkető nyilatkozat PDF formátumban letölthető itt.

Bankszámlaszám:
11720001-20206363-00000000