Budapest XX. Kerületi
(30) 357-98-26 Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Telefonszáma
lajthazene[KUKAC]gmail[PONT]com Budapesti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola Email címe
010503020607080910

Zeneiskola Videó Archívum

Bemutatkozó film (2000)Bemutatkozó film (2001)Alkotóműhely Shakespeare nyomában
 

Multimédiás előadások

Multimédiás előadások

 

Minősítési oklevél

 

 

Erzsébet napi Ünnepi Hangverseny

 

"Sej, Nagyabonyban..."

2015. október 20-án rendezték Abony városában a II. Országos Bihari János Hegedű- és Vonós Kamarazenei Fesztivált. 
Iskolánkat két kis trió képviselte: 
•    Urbán Anna, Heim Viola – hegedű, Szabó-Nagy Bálint – cselló, felkészítő tanáruk: Csala Éva
•    Bozsó Csenge Boglárka – hegedű, Nagy Gizella Anna – cselló, Bödös Anna – zongora, felkészítő tanáruk: Kerek István
Az esős idő és a hosszú utazás ellenére mindkét csoport ügyesen szerepelt, amiről a zsűri is elismerő szavakkal nyilatkozott. Dr. Ittzés Tamás elmondta: „Ezért a másfél percért ilyen messziről eljöttek, ennek ellenére mosolyogtak a színpadon és nagyon szépen muzsikáltak.”
A produkciókat „Ezüst” minősítéssel díjazták. Jövőre visszavárják növendékeinket a III. Kamarazenei Fesztiválra. Gratulálunk a szép eredményekhez.

 

 

 

Kettős megnyitó

Magén István festőművész, a 2014-es Önarckép Biennálé különdíjasa kiállításának megnyitóján tartották az Erzsébet Napok 2015 kulturális fesztivál megnyitóját is. A programsorozat több mint egy hónapon keresztül számtalan színes, érdekes és színvonalas előadással, koncerttel és eseménnyel várja idén is a pesterzsébetieket.

Várhalmi András, a Csili Művelődési Központ igazgatója köszöntötte a kettős megnyitó résztvevőit november 6-án, majd átadta a szót Szabados Ákos polgármesternek. – Pesterzsébet történelmében az 1991-es év igazodási pont, hiszen ekkor rendezték meg először az Erzsébet Napok rendezvénysorozatot, amelynek kezdeményezője Várhalmi András volt. Arra biztatom Önöket, hogy az előttünk álló hetek sűrű programjából válasszák ki maguknak azt, ami a leginkább szórakoztató számukra – mondta.
A polgármester végezetül megköszönte a szervezők azon törekvéseit, hogy évről évre olyan színvonalas kulturális rendezvény valósítsanak meg Pesterzsébeten, amely a fővárosiak, vagy az ország bármely részéről ide látogatók számára valóban kellemes és komoly időtöltést jelenthet, majd hivatalosan is megnyitotta a rendezvénysorozatot.
A kerület névnapjának méltó megünneplése érdekében életre hívott kulturális fesztivál idén több mint 10 helyszínen, több mint 40 rendezvénnyel, 15-öt meghaladó szervező munkája nyomán valósul meg, és ad alkalmat arra, hogy megmutassuk magunkat magunknak és a világnak – fogalmazott Várhalmi András.
A 2014 nyarán tartott Önarckép Biennálé különdíjasának, Magén Istvánnak jutalma az volt, hogy műveiből önálló kiállítást szervez a Csili. A november 6-ai ünnepélyes megnyitón Tommerle Fanni, a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola tanulója, Horváthné Farkas Katalin tanítványa adott elő zongorán egy Bartók-darabot, ezt követően Láng Eszter képzőművész méltatta a festőművész munkásságát. Magén Istvánt folyamatosan megújuló művészként titulálta, akinek vizuális kifejezésmódja – az emberi lét alapkérdéseiből adódóan – meglehetősen elvont.
A kiállítás a 90-es évektől mostanáig tartó időszak absztrakt olajfestményeinek és kisplasztikáinak gyűjteménye.
Sz. A.

 

A kétarcú képzőművész

Pável Edit hegedűművész, Tóth Anna Zita fuvolaművész és Balásházi Bálint zongoraművész alkotta trió muzsikája vezette fel november 4-én Molnár-C. Pál képzőművész gyűjteményes kiállításának megnyitóját a Gaál Imre Galériában.

Szabados Ákos polgármester köszöntőjében úgy fogalmazott: különleges alkalom ez a Pesterzsébeti Gaál Imre Galéria történetében, ugyanis az itt kiállított képek egy része általában rejtve marad a kíváncsi tekintetek elől. Lévén az egyik gyűjtemény az újbudai Ménesi úton, a másik Battonyán, a tárlatlátogatók főutcájától távol őrzi az alkotásokat.
Szűcs György, a Szépművészeti Múzeum és Magyar Nemzeti Galéria tudományos főigazgató-helyettese megnyitójában kiemelte Molnár C. Pál kétarcúságát. Előadásának ezért is adta a Pulóveres madonna, avagy a szent és profán között címet. – A művész stílusát meghatározza a római iskola, az olasz neoklasszicizmus, témaválasztása kettős: vallásos történetek és aktok – tudtuk meg a művészettörténésztől.
D. Udvary Ildikó múzeumigazgató elmondta: igyekeztek úgy összeválogatni a falra került műveket, hogy kiderüljön, miként változott a mester festészete a húszas és a negyvenes évek között, amíg eljutott a rá jellemző stílusáig.
Az emeleti teremben Molnár C. Pál grafikái várják az érdeklődőket, köztük számos olyan műalkotás, amely még sosem kerültek kiállításra.
Csillag Péter, a képzőművész unokája, a XI. kerületi Molnár-C. Pál Műterem-Múzeum vezetője hangsúlyozta: nagyapjában mindig ott élt a mindennél erősebb művészi szabadság vágya, ami nem egyszer szembe ment a politikai diktatúrával.
A megnyitón tiszteletét tette dr. Palkó Lajosné, a Battonyai Molnár-C. Pál Emlékház igazgatója, abból az alkalomból, hogy az emlékházban a műterem-múzeum anyaga látható, míg a Ménesi úti gyűjteményé Battonyán. Az emlékházban kiállított képek az alkotó életének utolsó, szürrealista időszakáról mesélnek.
Az ünnepélyes megnyitót követően Csillag Péter tárlatvezetésre invitálta az érdeklődőket. A „Festészet szent öröm” című kiállítás január 4-éig tekinthető meg a Gaál Imre Galériában.
DIA

 

A festészet szent öröm

Molnár-C. Pál festőmávész kiállítását Szabados Ákos polgármester nyitja meg a Gaál Imre Galériában november 4-én, szerdán 17 órakor. A tárlat 2016. január 3-áig látogatható a múzeum nyitva tartási idejében.

A megnyitón fellépnek iskolánk művész-tanárai: Pável Edit - hegedű, Tóth Anna Zita - fuvola, Balásházi Bálint - zongora

 

Kiállítás és Ünnepi hangverseny október 1-jén

A Zene Világnapja alkalmából október 1-jén 18 órától rendhagyó kiállítást és koncertet tartunk a zeneiskolában, melyre minden érdeklődőt szeretettel várunk! A rendhagyó hangverseny érdekessége, hogy nemcsak növendékeink, hanem művésztanáraink és kerületi művészeti csoportok is fellépnek. 
Az ünnepi koncert előtt Tóthné Pálmai Katalin kerületi textilművész munkáiból nyílik kiállítás. A művész 40 éve él Pesterzsébeten, a Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének tagja. 
A képzőművész első munkahelye a Kispesti Textilgyár volt, ahol több mint 30 évig tervezett textíliákat. A vállalat megszűnése után kezdett foglalkozni selyemfestészettel és szövéssel.

 

 

Reformkori nap a Kosutiban

Szeptember 19-én 10 órakor a Gaál Imre Galériában kezdődött a Kossuth Társaság és a Pesterzsébeti Múzeum által immáron hetedik alkalommal megrendezett Reformkori Nap. A hagyományokhoz híven idén is volt felvonulás, koszorúzás, képzőművészeti utcatárlat, süteménykészítő verseny, reformkori ebéd és ünnepi műsor. A gyermekeket egész nap kézműves foglalkozások és bemutatók várták.

A megnyitót követően a Pesterzsébeti Városi Fúvószenekar és a Pesterzsébeti Közgazdasági Szakközépiskola majorett csoportjának felvezetésében indultak a résztvevők - akik közül többen korhű ruhába öltöztek - a sétáló utcában a Városházáig.

Nemes László alpolgármester a Széchenyi szobornál helyezte el az emlékezés virágait a pesterzsébetiek nevében, majd folytatódott a menet a Városházáig, ahol Szabados Ákos polgármester és Kovács Eszter alpolgármester helyezett el az önkormányzat nevében koszorút. A polgármester ünnepi beszédét követően a Kossuth szobor előtti műsorban fellépett a Gyöngyvirág Néptáncegyüttes, Bella Péter tekerőlantos és a Koccintós Néptáncegyüttes.
Kovács Eszter köszöntötte a Csili étteremben az ünnepi ebéd résztvevőit. A jóízű ételek elfogyasztása után Juhász Lajosné köszöntője után Fekete Katalin, az Oktatási, Kulturális, Ifjúsági és Informatikai Bizottság elnöke nyitotta meg a galériában a romantika jegyében tartott ünnepi koncertet. Felléptek: a Canto Armonico Kamarakórus, Balásházi Bálint és Pável Edit, Bella Péter, Horváth Kornél, Újhelyi Andrea, Barlay András, Kónya Márton, Tassonyiné Zalay Lídia tanítványai. A koncert zárásaként a Pesterzsébeti Városi Vegyeskart hallgathatta a közönség, Balásházi Bálint és Kis Anikó közreműködésével.
A program az "Ide süss" süteménykészítő verseny eredményhirdetésével folytatódott, a zsűri döntése alapján idén Volák Katalin tortája lett a legjobb. A szintén a Kossuth Társaság által meghirdetett történelmi hasonmásversenyt Bodor Barbara és Szabados Lili nyerte.
sz

 

Megjelent a legújabb Parlando

Érdemes beleolvasni a Parlando, a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezetének zenepedagógiai folyóirata legújabb számába, amely ezen a linken található.

 

Térítési-és tandíjbefizetés időpontja!

Kedves Szülők! A zeneiskolai térítési– és tandíjak befizetése szeptember végén esedékes a zeneiskolában. A díjakat befizetni készpénzben, személyesen lehet a következő időpontokban:

Befizetési időpontok:
Szeptember 28. 13-18 óráig
Szeptember 29, 13-18 óráig
Szeptember 30. 13-18 óráig

Iskolánk nem szed hangszerbérleti díjat, hangszereink javításának költségeit évek óta iskolai alapítványunk támogatja Kérjük, - lehetőség szerint - a befizetéskor járuljanak hozzá alapítványunk további működéséhez, segítő munkájához 1000 Ft-al, hogy a jövőben is méltó módon és jó hangszerekkel segítsük hozzá tanulóinkat a művészeti értékek felfedezéséhez. 
Támogatásukat hálásan köszönjük!

 

Erzsébet Trió Barokk Est

IDŐPONT    16:00
HELYSZÍN: Pesterzsébeti Múzeum Gaál Imre Galéria
CÍM: 1201 Budapest, Kossuth Lajus utca 39.

Zeneiskolánk jelenlegi és volt tanárai, az öt éve alakult Erzsébet Trió fuvola-klarinét-zongora hangszeres művészei egy hegedűművésszel kiegészítve a klasszikus zene barokk repertoárjából adnak kamarazenei estet. Műsorukon J. S. Bach, G. F. Händel, Corelli, Vivaldi művei hangzanak el. 

Az Erzsébet Trió tagjai: 
Tóth Anna Zita – fuvola 
Győrfi Imre – klarinét 
Kocsis Nagy Klára – zongora 
Hegedűn közreműködik: Csanda Sámuel

 

Tandíjkevezményes kérvények

Tisztelt Szülők!

Tandíjkedvezményes kérelmüket 2015. szeptember 18-ig várjuk iskolánkban a titkárságon. Kérelem térítési díj és tandíj kedvezmény igényléséhez letölthető itt!

 

A sok hangszeres gyakorlás erősíti az agyat!

Ha nem is szeretnénk zenészt nevelni gyermekünkből, mindenképpen csak jót tehetünk vele, hiszen kisgyermekkorban a zene az egyik legjobb IQ fejlesztő módszer!
Agykutatók bebizonyították, hogy a két agyféltekénk különböző képességek elsajátításához köthető. A nyelv és a zene egyaránt kifinomult érzékelést és mozgásszabályozást feltételez. Mindkettőnél nagyon fontos, hogy a különböző érzékelési területek (látás, hallás, mozgás) közötti információ átalakítása végbemehessen.
A beszéd terén például a hangos olvasást említhetjük. Eközben a látott jelek alapján alakítjuk beszédünket. A zene területén ugyanez megy végbe a kotta olvasásakor. Mindkét esetben a vizuális jel alakul mozgássá, és mindezt közben halljuk is.
Mégis, a vizsgálatok azt mutatják, hogy nem ugyanaz az agyterület felel e két tevékenységért. A beszédközpont például a bal agyféltekéhez, míg a zenei képességek nagy része a jobb agyféltekéhez kapcsolható. A különbség valószínűleg a feldolgozandó információ jellegéből fakad.
Ha azt szeretnénk, hogy mindkét félteke egyformán fejlődjön, akkor a zenetanulásra elengedhetetlen eszközként kell tekintenünk, mert a kisgyermekek korai zenei fejlesztése a legteljesebb személyiség kialakulása érdekében éppen olyan jelentőséggel bír, mint a beszédkészség fejlesztése.

Összefoglalva: azok a diákok, akik legalább három éven keresztül tanulnak egy hangszeren játszani, teljesítményben felülmúlják zenélni nem tanuló társaikat. A különbség ráadásul nem csak a hallási adottságokon és a kézügyességen mutatkozik meg, hanem a szóbeli és vizuális teszteken is mérhető. Továbbá, az eredmények annál jobbak lettek, minél hosszabb ideig és komolyabban foglalkozott valaki a zenével.

 

 

Képzőművészet tanszak foglalkozásai

Kedves Szülők!

Képzőművészet tanszakunk szeretettel várja gyermeküket! Németh Márta tanárnőnél kedden és csütörtökön 14.30-tól 19 óráig, Holczapfel Zsuzsanna tanárnőnél pénteken 15 órától jelentkezhetnek a növendékek!

 

Pótfelvételi

 

Nyári ügyeleti napok

Iskolánk a nyári szünidő alatt július 1-től augusztus 19-ig kéthetente szerdánként tart ügyeletet 9–13 óráig.

Ügyeleti napok: július 8, július 22, augusztus 5. Az ügyelet folyamán az iskola telefonon és e-mailben lesz elérhető, továbbá a titkársági iroda tart nyitva.

 

 

Pesterzsébeti péntek esti térzene!

Zenekarunk következő fellépése a hagyományos pesterzsébeti péntek esti térzene sorozaton lesz, amin idén is mi lépünk fel elsőként. 1 órás térzenét adunk Pesterzsébet Önkormányzata előtti Kossuth szobornál. 

Időpont: 2015. július 3. (péntek), 17:00 
Helyszín: XX. kerület Kossuth Lajos sétáló utca, Önkormányzat előtt. 

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

 

Egy boldog hét a Lajthában

A pesterzsébeti Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskolában mozgalmas, örömteli esemény zajlott a nyári szünet második hetében. Június 22-e és 26-a között ötvenöt tanuló részvételével először rendeztek zenei tábort az intézményben.

A tábor előkészítésében és lebonyolításában Csala Éva főszervező zenetanár mellett az iskola majdnem minden tanára részt vett, ennek köszönhetően a mindennapos hangszeres órák mellett rendkívül igényes és színes programok várták a gyerekeket. A muzsikáláson túl kézműves foglalkozásokkal, vetélkedőkkel, csapatépítő játékokkal és közös kirándulással erősítették a gyermekek közösségi szellemét. A tábort közös műsorszámokból és kamaraegyüttesek produkcióiból álló koncerttel zárták.
A hét élményeiről leghitelesebben a résztvevő gyerekek szólhatnak, ezért idézzük a vetélkedők győztesének, a Jazz Eper csapatnak élménybeszámolóját: „A csapat minden tagja pozitív élménnyel gazdagodott. A közös munkát is nagyon élveztük. Hétfőn Ili nénivel megismertük egymást. Jó ötlet volt játékosan összeismertetni a csoportokat. A szerdai programok (Operaház, ROSÉ Hangszerész műhely, Liszt Ferenc Emlékmúzeum, Zeneakadémia) mindenki tetszését elnyerték. Jó volt látni, hogy a legkisebbeket is lekötötték a körbevezetések. Sokat tanultunk, mégsem unatkoztunk – megérte. A csütörtöki előadást a keddinél is jobban élveztük – pedig a táncbemutató is nagyon érdekes volt-, talán a téma miatt, ami minden bizonnyal közelebb állt hozzánk. A pénteki napon már gőzerővel próbáltunk az esti fellépésre – a mai este meghozza majd az egész heti munka gyümölcsét. Hogy miért nincs semmi negatív élmény, kritika a lapon? Egyszerűen ilyesmit a csapat semelyik tagja sem tapasztalt. Szeretnénk megköszönni a tanárok munkáját: ők vigyáztak ránk, segítettek, és nélkülük ez nem az az élvezetes élményekkel teli hét lett volna, ami.”

 

 

A 2015/2016 os tanévre felvett növendékek névsora

TANULÓ NEVE TANSZAK HATÁROZAT TANÁR, AKIHEZ KERÜL
 Szabó Bálint gitár felvételt nyert Földi Gergely
Ábrahám Árven fuvola felvételt nyert Kiss Ágota
Bakó Júlia fuvola tanszakváltás Tóth Anna Zita
       
Bak-Szabó Norina zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Bálint Flórián Ábel cselló felvételt nyert Csala Éva
Balog Dániel zongora felvételt nyert Egri Katalin
Balogh Anna cselló felvételt nyert Varasdy Zsuzsanna
Bárkányi Gábor cselló 2. hangszer Csala Éva
Barna Abigél Bettina előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Barsi-Tóth Etelka cselló felvételt nyert Varasdy Zsuzsanna
Batizi-Pócsi Zsombor rézfúvós felvételt nyert Szilágyi Gábor
Bauer Jázmin  hegedű felvételt nyert Pados Réka
Belovai Attila cselló várólista  
Bene Miklós A.  citera felvételt nyert Juhász Kitti
Bene Virág Eszter gitár tanszakváltás Földi Gergely
Bíró Bernadett furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Bíró Lajos hegedű felvételt nyert Sima Balázs
Blősz Dalma magánének melléktanszak Lenkeyné Szabó Ida
Bodonyi Máté zongora felvételt nyert Székely ildikó
Boncza Noel előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Borbély Bence zongora MT felvételt nyert Andrásiné Karmanóczki Tünde
Boros Lili hegedű felvételt nyert Kerek István
Bödös Dániel gitár várólista  
Buczkó Boglárka magánének melléktanszak Tassonyi Zsoltné
Budai András klarinét felvételt nyert Tassonyi Zsolt
Bula Noémi hegedű felvételt nyert Sima Balázs
Bula Zsófia hegedű felvételt nyert Sima Balázs
Bükkösi Ferenc előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Czender Tamás gitár 2. hangszer Takács Donát
Czotter Boglárka hegedű felvételt nyert Sima Balázs
Csegedi Viktória magánének melléktanszak Tassonyi Zsoltné
Csegedi Vivien cselló felvételt nyert Varasdy Zsuzsanna
Cseh Antónia Eszter fuvola várólista  
Csörge Georgina magánének felvételt nyert Lenkeyné Szabó Ida
Dombovári Szabolcs klarinét felvételt nyert Tassonyi Zsolt
Dziba Sára zongora felvételt nyert Egri Katalin
Faragó Lili trombita felvételt nyert Kolossa András
Farkas Ninetta zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Farkas Teodóra cselló felvételt nyert Csala Éva
Farkas Tímea Nikolett gitár felvételt nyert Földi Gergely
Farsang Renáta Dominika hegedű felvételt nyert Kerek István
Feka Zoltán Árpád gitár várólista  
Fekete Paloma hegedű felvételt nyert Sima Balázs
Fernández-Kiss Anna magánének felvételt nyert Tassonyi Zsoltné
Gálfi Roland Dániel előképző felvételt nyert Suba Dorottya
Gógán Enikő magánének melléktanszak várólista   
Gorzó Lilla zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Gődény Márton zongora tanárváltás Székely Ildikó
Gyenes Karolina cselló felvételt nyert Varasdy Zsuzsanna
Gyenes Karolina képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Halmy Laura ütő tanszakváltás Mizsák István
Handlovics Krisztián zongora felvételt nyert Székely ildikó
Heller Gergő cimbalom felvételt nyert Maróczy Gabriella
Herdy Csaba ütő 2. hangszer Mizsák István
Hortobágyi Zsigmond furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Hrabovszky Renáta gitár felvételt nyert Földi Gergely
Huszár Imre László cselló várólista  
Jászay Dorina magánének tanszakváltás Tassonyi Zsoltné
Jó Bendegúz zongora felvételt nyert Baksainé Csitári Ilona
Juhász Eszter cselló várólista  
Juhász Levente zongora felvételt nyert Baksainé Csitári Ilona
Jurácsik Andor Márk képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Kádár Balázs  zongora várólista  
Kakucs Noémi hegedű felvételt nyert Pados Réka
Karakas Artemisz előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Kaszás Luca zongora felvételt nyert Szabados Jánosné
Kékesi András rézfúvós felvételt nyert Szilágyi Gábor
Kelemen Péter hegedű felvételt nyert Pados Réka
Kendrovics László gitár felvételt nyert Kovács Adrienn
Kilián Zóra Szofi képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Kispál Hunor gitár várólista  
Kiss Csenge cselló felvételt nyert Csala Éva
Kiss János előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Kmetty Ákos trombita felvételt nyert Kolossa András
Kmetty Natália ütő tanszakváltás Mizsák István
Kornyilov Anna zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Kósa Réka fuvola felvételt nyert Smaraglyai Szabina
Kovács Emese Orsolya fuvola felvételt nyert Gaál Zsolt
Kovács Márton zongora felvételt nyert Porzsolt Györgyné
Kovács Noémi  zongora tanszakváltás Szépföldi Zsuzsanna
Kovács Viktória furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Kovács-Sebestyén Lili fuvola várólista  
Krecsár Bianka fuvola felvételt nyert Kiss Ágota
Kubriczky Dániel ütő tanszakváltás Mizsák István
Lencse Virág képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Lippai Szilágyi Andrea magánének felvételt nyert Tassonyi Zsoltné
Lukács Tamara magánének melléktanszak Tassonyi Zsoltné
Maczkó-Niszer Lilla zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Madács Viktória furulya tanszakváltás Stefkovics Nóra
Major Dóra Adél hegedű felvételt nyert Sima Balázs
Márta Kira zongora felvételt nyert Szabados Jánosné
Matolcsi Zerind gitár felvételt nyert Takács Donát
Medve Balázs citera felvételt nyert Juhász Kitti
Medve Maja képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Molnár Dávid Marcell ütő tanszakváltás Mizsák István
Molnár Luca Lilla fuvola tanszakváltás Stefkovics Nóra
Moór Renáta  gitár tanszakváltás Takács Donát
Móricz Marcell furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Mráz János előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Muhari Emese előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Nádor Boglárka zongora felvételt nyert Demeterné Gyarmati Anikó
Nagy Noémi cselló felvételt nyert Csala Éva
Nagy Szofi Mária fuvola felvételt nyert Smaraglyai Szabina
Nagy Trixi Maxima hegedű felvételt nyert Pados Réka
Nagy Zita zongora felvételt nyert Egri Katalin
Németh Mandula Sára fuvola felvételt nyert Tóth Anna Zita
Németh Nándor előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Nyéki Gyula  klarinét várólista  
Nyéki Gyula  ütő várólista  
Oláh Attila előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Oláh Boglárka gitár felvételt nyert Földi Gergely
Oláh Gergő Máté furulya/réz felvételt nyert Szilágyi Gábor
Ott József magánének felvételt nyert Lenkeyné Szabó Ida
Pásztor Panna furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Pauer  Gábor Zoltán ütő várólista  
Pauer Flóra Hanna előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Pauer Gábor Zoltán  előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Pauer Zoltán Géza zongora várólista  
Pawlik Gergely Márk hegedű felvételt nyert Pados Réka
Prokli Márton magánének melléktanszak Lenkeyné Szabó Ida
Rafa Gábor előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Sándor- Bíró Mátyás zongora felvételt nyert Baksainé Csitári Ilona
Sándor Ervin hegedű felvételt nyert Kerek István
       
Schiller Jáde Dorina hegedű felvételt nyert Kerek István
Schubert Balázs tuba felvételt nyert Kolossa András
Sebők Vince Áron rézfúvós felvételt nyert Szilágyi Gábor
Sedlacsek Zsófia furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Sete Csongor Krisztián előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Siklósi Imre Szabolcs előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Simin Jonatán képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Simon Boglárka Eszter hegedű felvételt nyert Pados Réka
Simon Dallos Laura fuvola felvételt nyert Kiss Ágota
Simon Petra magánének felvételt nyert Tassonyi Zsoltné
Simon Virág hegedű felvételt nyert Kerek István
Siroki Panna fuvola/furulya várólista  
Siroki Sára képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Sólyom Márk előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Sólyom Richárd előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Somogyi Gergely előképző felvételt nyert beosztás szeptemberben
Szabados Hanna furulya tanszakváltás Stefkovics Nóra
Szabó Bálint citera felvételt nyert Juhász Kitti
Szabó Benedek gitár várólista  
Szabó Péter magánének várólista  
Sziklai Dávid gitár várólista  
Szilágyi Amanda zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Szilágyi Dorottya zongora várólista  
Szolláth Orsolya zongora MT felvételt nyert Demeterné Gyarmati Anikó
Szökőcs Noémi furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
Takács Anna Viktória cselló felvételt nyert Csala Éva
Tarácsky Laura Tamara ütő tanszakváltás Mizsák István
Temesvári Ádám zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Temesvári Mónika magánének felvételt nyert Lenkeyné Szabó Ida
Tihanyi Delila zongora tanárváltás Székely Ildikó
Tóth Eszter cselló felvételt nyert Varasdy Zsuzsanna
Tóth Gábor Márton klarinét felvételt nyert Tassonyi Zsolt
Tóth Jázmin Krisztina zongora felvételt nyert Székely Ildikó
Tóth Kíra cselló várólista  
Töreki Zsombor gitár várólista  
Tőzsér Cintia zongora felvételt nyert Baksainé Csitári Ilona
Unger Dorka cselló várólista  
Úr Máté Krisztián képzőművészet felvételt nyert beosztás szeptemberben
Vagyóczki Patrik zongora várólista  
Várhalmi András zongora tanárváltás Horváthné Farkas Katalin
Veér Annamária hegedű tanszakváltás Nagy Krisztina
Vereckei Kristóf zongora felvételt nyert Baksainé Csitári Ilona
Vida Boglárka Anna gitár felvételt nyert Földi Gergely
Vidra Borbála fuvola 2. hanszer Tóth Anna Zita
Víg Bernadett magánének melléktanszak várólista   
Vitéz Zsófia Gtéta hegedű felvételt nyert Kerek István
Vodokov Maxim furulya felvételt nyert Stefkovics Nóra
       
 

Száz éves a védőnői szolgálat

A Humán Szolgáltatások Intézménye (HSZI) és Pesterzsébet Önkormányzata június 17-én ünnepelte a védőnői szolgálat centenáriumát. Szabados Ákos az önkormányzat nevében egy-egy szál virággal köszönte meg a kerületünkben dolgozó és a már nyugállományba vonult védőnők munkáját, az aktívan tevékenykedők pénzjutalmat is kaptak.

Iskolánk tanulói és tanárai adtak ünnepi műsort a kitüntetett dolgozóknak.

 

Zenetanárok a tehetségekért

“Zenetanárok a Tehetségekért”
Szeretettel várjuk
a Zenetanárok Társaságának tanévzáró koncertjére!
Óbudai Társaskör, 1036 Kiskorona u. 7.
2015. Június 6., 15 óra
Közreműködnek a tanév országos hangszeres versenyein ZeTa különdíjban
részesült növendékek.
A koncert után minden kedves közreműködőt és kollégát szeretettel várunk
egy közös beszélgetésre a helyszínen!

Iskolánkat Berecz Dóra (fuvola) képviseli ezen a nívós rendezvényen. Felkészítő tanára Kiss Ágota, zongorán kíséri Balásházi Bálint.

 

Pesterzsébeti Művészeti Napok programjai

 

Galéria

Rendezvényeinkről készült fotóalbumok megtekinthetőek ide kattintva!

 

Kobajasi Kenicsiró a Szent Erzsébet templomban

Május 15-én este 7 órától a Nemzeti Filharmonikusok Zenekar és a Nemzeti Énekkar koncertje lesz a Szent Erzsébet templomban. A februárban elhunyt Nagy János emlékére rendezett műsorban Antal Mátyás vezényletével egyházi művek csendülnek fel, Mozart Requiemjének tételeit pedig a világhírű japán karmester, Kobajasi Kenicsiró dirigálja. A belépés ingyenes.

 

Virágültetés és koncert a Baba parkban

Május 8-án délután ismét kisgyermekes családokkal telt meg a tavaly ősszel kialakított, azóta kisebb játszótérrel – homokozóval, benne hintából, csúszdából, mászófalból és mászókötélből álló kombinált játszószerrel – bővített, s újrafüvesített Baba-park.
Azok a pesterzsébeti családok, amelyek tavaly, Pesterzsébet várossá nyilvánításának 90. évfordulóján bővültek újabb családtaggal, és akik tavaly ősszel fát ültettek a parkba gyermekük számára, kaptak meghívást a tavaszi virágültetésre.
A megjelent 16 família tagjai a fácskák köré ültettek színes virágokat. A rendezvényre eljött Pesterzsébet első újszülöttje, Kemencés Áron szüleivel és Peti nevű bátyjával, ők fát ültetett a család legifjabb tagjának.
A családokat Szabados Ákos köszöntötte, aki tavaly szeptemberben két fát is ültetett – egyet a 2014 áprilisában született Balázs fiának, egyet pedig hatéves Lili lányának. A polgármester elsősorban apatársaihoz szólva elmondta, reméli, legalább annyi boldogság jutott számukra az elmúlt évben, mint neki, nekik, s bízik abban is, hogy legalább annyira keveset aludtak azóta, mint ők.
A szép idő mellett a jó hangulatról a Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola ifjú zenészei és tanárai gondoskodtak, az étel-italról pedig a Csili étterem vezetése. Az őszi rendezvényhez hasonlóan most is voltak arcfestők és lufihajtogató bohócok, a kicsik legnagyobb örömére.

Iskolánk közreműködő tanulói és tanárai nagy sikerrel adtak műsort. A rendezvényen felléptek: 

Kovács Réka - ének, 
Faragó Eliza - fuvola, 
Mizsák Benjámin - ütőhangszerek
Mohácsi Benjámin - ütőhangszerek
Borbély Bence Regő - ütőhangszerek
Horváth Laura - cselló
Jablonszky Kata - cselló
Komarek Anna - cselló
és a zeneiskola művésztanárai:
Pável Edit - hegedű
Vicziánné Simándi Éva - fuvola
Csala Éva - cselló
Balásházi Bálint - zongora

 

 

46. Tavaszi Tárlat

Május 6-án megnyitotta kapuit a Gaál Imre Galéria Tavaszi Tárlata, amellyel kezdetét vette a Pesterzsébeti Művészeti Napok programsorozata.
– A Tavaszi Tárlat és a Pesterzsébeti Művészeti Napok mindig közösségünk jelentős kulturális eseményei – fogalmazott megnyitójában Szabados Ákos polgármester, majd egy francia írónőt idézve megemlítette a szeretet és a szenvedély fontosságát, amelyek nemcsak a nagy művek létrejöttekor, de az átlagon felüli teljesítmények végrehajtásakor is elengedhetetlenek.
E. Csorba Csilla, a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatója, a Tavaszi Tárlatra írt megnyitójában Csoóri Sándortól idézett: – Nincs hétköznapibb csoda a napnál. Nincs bujtogatóbb, mondhatnám, szellemibb élmény az első tavaszi napsütésnél – olvasta a költő sorait a főigazgató, érzékeltetve a 46. tárlat pezsgő sokszínűségét. A megnyitó beszédeket követően Szabados Ákos, dr. Hiller István országgyűlési képviselő, Komoróczy László önkormányzati képviselő, Czúni Imre fotóművész és D. Udvary Ildikó, a Pesterzsébeti Múzeum igazgatója elismeréseket adtak át a kiállító művészeknek. A megnyitó műsorban közreműködtek iskolánk tanárai, Pável Edit hegedűn, Balásházi Bálint zongorán játszott az ünneplő közönségnek. 

 

Eseménynaptár

2024. március
H K Sze Cs P Szo V




1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 

Támogatónk

A MusicMall hangszerek és hangszerkiegészítők webáruháza, iskolánk kiemelt partnere. Növendékeink számára kiemelt kedvezményeket biztosítanak, melyet egy egyszerű regisztráció után azonnal igénybe vehetnek. Kattints ide a regisztrációhoz:

http://musicmall.hu/prestashop/login?back=my-account

A webáruház folyamatosan bővülő kínálatában minden megtalálható, ami a zenetanuláshoz szükséges. Forduljon bizalommal az áruház vevőszolgálatához az alábbi elérhetőségeken:
www.musicmall.hu
info@musicmall.hu
+36-30-823-88-72

 

Alapítványi támogatás

Máté János Zene- és Művészeti Alapítvány

Kérjük támogassa iskolánkat adója 1%-val.

Rendelkető nyilatkozat PDF formátumban letölthető itt.

Bankszámlaszám:
11720001-20206363-00000000

 

Facebook

 

Iskolánk fenntartója

Klebelsberg Intézményfenntartó Központ
 

Partnereink

Oktatási HivatalMZMSZPesterzsébet ÖnkormányzataCsili Művelődési Központ
 
Copyright ? 2015 - Lajtha László Alapfokú Művészeti Iskola
Oldalaink összeállításakor arra törekedtünk, hogy az érdeklődők - ezen belül is elsősorban jelenlegi és jövendő diákjaink, szüleik, pedagógusaink - számára minél teljesebb képet adjunk iskolánk életéről, eleget téve egyben tájékoztatási kötelezettségeinknek is. Oldalainkra mutató linkeket szívesen fogadunk és kölcsönösségi alapon magunk is elhelyezünk ilyeneket!